1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Niebolesne węzły po lewej stronie szyi i nad obojczykiem
RÓŻA 1234

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8254

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-05-11, 14:10   Temat: Niebolesne węzły po lewej stronie szyi i nad obojczykiem
Witaj. Mnie wysłano do centrum onkologi w Krakowie. Endokrynolog, która odkryła węzła powiedziala, że trzeba być czujnym bo przy hashimoto różne rzeczy lubią się przyplątać. Tego samego zdania była onkolog, która mnie kierowała. Radiolog również stwierdził, że węzły w tym nie mogą być lekceważone. Szczerze to wolałabym być mniej nastraszona.
  Temat: Niebolesne węzły po lewej stronie szyi i nad obojczykiem
RÓŻA 1234

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8254

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-05-10, 21:53   Temat: Niebolesne węzły po lewej stronie szyi i nad obojczykiem
Witam. Mnie przy takim małym węzeł ku wysłali do centrum onkologi na pobranie go do badania. Takie mam skierowanie. Co tam zdecydują nie wiem, ale jak tylko będę po wizycie dam znać. Moje badania to ob, morfologia, rozmaz ręczny, mocz, CK (gdyż mam chodzące bole miesni i skory) oraz poziom wit d3. Wszystkie badania ok, wit d3 niedobór. Oprócz tego usg brzucha, wszystko ok, brak powiekszonych węzłów brzusznej.Do tego miałam zrobić rtg płuc w celu oceny miąższu i węzłów w śródpiersiu ale mam się wstrzymać bo może w centrum zleca tomograf. Tyle badań na dzień dzisiejszy miałam zrobić.
  Temat: Niebolesne węzły po lewej stronie szyi i nad obojczykiem
RÓŻA 1234

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8254

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-05-01, 23:43   Temat: Niebolesne węzły po lewej stronie szyi i nad obojczykiem
(...) - proszę nie cytować całości poprzedzającego posta - zaciemnia to obraz dyskusji - M70

witam proszę napisać jak sprawa z węzłem się zakonczyla
  Temat: Zmiana w tarczycy i powiększony węzeł nadobojczykowy
RÓŻA 1234

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5338

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-04-22, 11:47   Temat: Zmiana w tarczycy i powiększony węzeł nadobojczykowy
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Na dzień dzisiejszy dostałam skierowanie na usg brzucha i rtg płuc, do tego morfologia z rozmazem. Doktor sugeruje wycięcie tego węzła, nie wiem jak się do tego odnieść, czy jest potrzeba wycięcia czy może jakaś biopsja?

Nie wiem nawet czy w dobrym dziale piszę, jeżeli nie to proszę o przekierowanie.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Zmiana w tarczycy i powiększony węzeł nadobojczykowy
RÓŻA 1234

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5338

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-04-19, 14:11   Temat: Zmiana w tarczycy i powiększony węzeł nadobojczykowy
Witam. Choruję na hashimoto zaniepokoił mnie wynik ostatniego usg w którym stwierdzono powiększony węzeł nadobojczykowy.

Bardzo proszę osoby doświadczone o jakieś informacje.
Czy mam powód do niepokoju? Czy węzeł w tym miejscu zawsze oznacza poważną chorobę?

Dodam,że 7 miesiecy temu zostałam mamą a od jakis 5 żle się czuję. Przepisze wynik, gdyż nie mogę zalączyć. Pozdrawiam


Badanie usg tarczycy

Tarczyca położona prawidłowo symetrycznie o niezbyt równych obrysach. Tchawica nie przemieszczona.
Prawy płat obj. ok. 4,4-4,5ml, lewy 3,7-4,1ml, cieśń grubości 2,2mm
Miąższ gruczołu o wyraźnie obniżonej echogeniczności (porównywalnej do echogeniczności tkanki mięśniowej szyi), niejednorodny - z hipoechogenicznymi mikronodulacjami;
ponadto w lewym płacie hipoechogeniczny nieregularny nieostroodgraniczony od otoczenia obszar wlk. ok. 11x18mm9prawdopodobnie obszar o odmiennym nasileniu stanu zapalnego)
Poziom ukrwienia miąższu nie jest wzmożony.

Na szyi w regionach III i IV nie uwidoczniono powiększonych /nieprawidłowych węzłów chłonnych.
W sąsiedztwie dolnych biegunów obu płatów tarczycy oraz powyżej jej cieśni (regionVI) drobne hipoechogeniczne węzełki chłonne.

Na granicy prawej okolicy nadobojczykowej i regionu IV pojedyńczy hipoechogeniczny węzeł chłonny wlk. ok. 3,2mm x 11,1mm
  Temat: GUZKI W PŁUCACH
RÓŻA 1234

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10657

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-15, 15:23   Temat: GUZKI W PŁUCACH
Tak mamy. Myślę, że w tym tyg uda nam się to badanie zrobić.

[ Dodano: 2015-09-15, 15:30 ]
Przypomniało mi sie jeszcze, że tata czesto skarży się na suchość w jamie ustnej i gardle. Oczywiście byliśmy u laryngologa i wszystko ok (język, migdałki, krtań,jama ustna)
  Temat: GUZKI W PŁUCACH
RÓŻA 1234

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10657

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-15, 14:28   Temat: GUZKI W PŁUCACH
majkelek
tata podczas upalów trafił na sor z powodu prawie całkowitej utraty sil. Podejrzewali zawał,został wykluczony, ekg w normie. Zrobili zdjęcie, tam wyszła według lekarza powiekszona wnęka prawa, osłuchowo zaostrzony szmer pęcherzykowy nad polami płuc, płytki spadły do 100 tyś. Zaproponowano nam przyjęcie na oddział wewnętrzny albo wizyte u pulmonologa i tk koniecznie.
Pulmonolog na podstawie tk stwierdził, że we wnęce nic sie nie dzieje, a taki obraz dawał dodatkowy płat żyły nieparzystej.

cChciałabym dodać, że tata w grudniu zeszłego roku też trafił na sor z takimi samymi objawami, tylko wtedy morfologia była bardzo dobra. Od grudnia po tym wydarzeniu leczy się na nerwice. Do czerwca dobrze funkcjonował, a od czerwca się zaczęło. Znowu silne osłabienie, senność, utrata wagi.

Nie wiem czy to ważne ale w pażdzierniku miał jakiś stan zapalny na nosie i troche jakby na policzkach i na plecach. Dermatolog leczył w ciemno, zrobiliśmy na własną rękę wymaz ze zmian na plecach i wyszedł gronkowiec złocisty(przeleczony ładnie antybiotykami) Na nosie zmiany ustąpiły same. W maju tacie wyszły plamy na dłoniach, które są do dzisiaj( dermatolog twierdzi,że wrażliwą ma skóre), a w czerwcu po dłuższej wizycie na słońcu wyszły mu czerwone krosty na plecach i klatce piersiowej (dermatolog stwierdził, że to od słońca i tyle). Kupiliśmy panthenol, krem z filtrem 50 i zakaz na słońce- zmiany ustąpiły.

Gubimy się w tym wszystkim chociaż szukamy ale żaden lekarz nam nic kokternego nie mówi, oprócz tego, że nic tu niepokojącego nie widzi.

A tata pyta ciągle, czemu jest taki słaby :-(
A my nie wiemy.... :-(
  Temat: GUZKI W PŁUCACH
RÓŻA 1234

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10657

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-14, 20:54   Temat: GUZKI W PŁUCACH
Witam. Byliśmy dzisiaj u pulmonologa, który kazał zrobić tk za 3 miesiące a w najbliższym czasie spirometrie.
Stwierdził on również, że objawy które ma tata tj. (silne osłabienie, senność, wysokie monocyty, rdw i płytki poniżej normy) nie są w żaden sposób powiązane z guzkami.
Z naszej strony zrobiliśmy:
- gastroskopie(zadnych niepokojących zmian),
-usg jamy brzusznej(stwierdzone drobne złogi w woreczku żółciowym, reszta bez niepokojących zmian),
-psa- w normie,
- kał na krew utajoną- ujemnie,
-tsh, cukier, ggtp, fosfataza, aspat, alat, amylaza, lipaza- wszystko w normie
-mocz- w normie

Jedyne co mu dolega to to ogromne zmęczenie i senność i nerwica na którą się leczy. Szczególnie mu ciężko było w upalne dni, wtedy też zasłabł i trafiliśmy na sor.

Co jeszcze możemy zrobić. Lekarz rodzinny rozkłada ręce.

Byliśmy u onkologa, który stwierdził to samo co pulmonolog.

Chciałabym prosić o odpowiedzi na kilka pytań:
- z jakiego powodu moga być podniesione monocyty, rdw i niskie płytki? Dodam, że ob jakiś miesiąc temu było podwyzszone teraz jest w normie, crp w normie.
-czy lekarz nie powinien zlecić bronchoskopi żeby sprawdzić oskrzela?
-czy rzeczywiście te guzki nie dawałyby takich objawów?


I najważniejsze- gdzie jeszcze możemy szukać przyczyn takiego samopoczucia? (głowa?, szpik?) i co może być przyczyną takiej utraty sił nie biorąc pod uwagę najgorszego.

Bardzo martwimy się o tatę.
Bardzo proszę pomóżcie!!!
  Temat: GUZKI W PŁUCACH
RÓŻA 1234

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10657

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-10, 00:03   Temat: GUZKI W PŁUCACH
Dziękuję za zainteresowanie. Jeżeli ktoś z forum ma lub miał doświadczenie z takimi zmianami to bardzo proszę o wskazówki.

[ Dodano: 2015-09-10, 12:51 ]
Witam. Czy jest ktoś kto może pomóc ????
  Temat: GUZKI W PŁUCACH
RÓŻA 1234

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10657

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-09, 19:41   Temat: GUZKI W PŁUCACH
Proszę o poradę. Wynik tk klatki piersiowej:

Nawarstwienie opłucnowe w szczytach płuc. Nasilone zmiany rozedmowe- rozedma centri i panlobularna- w szczytach obu płuc.
Guzek podopłucnowy ok 6mm w seg. 4 płuca prawego podopłucnowo.
Guzek 3mm w seg. lewego płuca, ponadto kilka zwapnień 2-3mm w płucach.
Dodatkowy płat żyły nieparzystej- wariant rozwojowy.
Węzły chłonne wnęk i śródpiersia niepowiekszone.
Jamy opłucne bez wysięku.

Bardzo niepokoją mnie te guzki zwłaszcza ze tata od czerwca jest wyrażnie osłabiony i senny.
W morfologii krwi podwyzszone rdw i monocyty. Płytki nieznacznie poniżej normy w ostatnim badaniu 130tys.
Dodam, że jest palaczem z prawie 35 letnim stażem. Lekarz kazał zrobić tomografie za pół roku. Czy to nie za długi okres? Czy rzeczywiście pozostaje tylko obserwacja czy są może jakieś badania dodatkowe,które moglibyśmy zrobić, żeby przybliżyć z czym mamy do czynienia. Proszę o jakieś informacje.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group